هشدار انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی درباره تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها

به گزارش وبلاگ ورزشی، نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی نسبت به تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها هشدار داد.

هشدار انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی درباره تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها

به گزارش ایسنا، دکتر حامد باطنی گفت: امروزه افراد زیادی که غیرحرفه ای و غیرمجاز هستند، در اعمال زیبایی دخالت می نمایند و این مسئله سلامت مردم را به خطر می اندازد.

وی اضافه نمود: متأسفانه در مواردی همچون تزریق بوتاکس، افراد غیرپزشک در مراکز زیبایی مداخلات پزشکی می نمایند و برای فرد این مسئله بسیار خطرناک است؛ چرا که اگر مسئله ای پیش آید و فرد دچار عارضه هنگام بوتاکس گردد، آنها نمی توانند شرایط را جهت حفظ سلامتی بیمار کنترل کند.

وی گفت: ورود افراد غیرمجاز در امر زیبایی همچنین سبب می گردد پس از عمل فرد گرفتار عوارض احتمالی زیادی گردد.

باطنی در آستانه برگزاری کنگره بین المللی جراحان پلاستیک گفت: این کنگره یکم تا سوم اسفند ماه امسال در بیمارستان حضرت فاطمه (س) با حضور اساتید و صاحبنظران داخل و خارج از کشور برگزار می گردد.

دبیر علمی کنگره جراحان پلاستیک و زیبایی در ارتباط با انجام اعمال زیبایی در بیماران دیابتی گفت: این افراد برای حفظ سلامتی شان توصیه می گردد حتماً قندخون را در کنترل داشته باشند تا بدنشان کمتر دچار آسیب ناشی از این بیماری گردد.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، وی با اشاره به اینکه دیابت التیام زخم را به تأخیر می اندازد گفت: افرادی که دیابت کنترل نشده دارند، باید از عمل های غیرضروری در آنها پرهیز گردد؛ چرا که دچار عارضه و چالش های فراوان خواهند شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی درباره تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی درباره تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید