نخستین قطار گردشگری مشهد ـ تربت حیدریه راه اندازی می گردد

به گزارش وبلاگ ورزشی، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه از راه اندازی نخستین قطار گردشگری مشهد ـ تربت حیدریه همزمان با جشنواره ملی سرخ و سفید با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شرکت رجا اطلاع داد.

نخستین قطار گردشگری مشهد ـ تربت حیدریه راه اندازی می گردد

به گزارش وبلاگ ورزشی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علی رستمی امروز دوشنبه 20 خردادماه صمن بیان مطلب فوق اضافه کرد: این جشنواره با هدف معرفی دو محصول مهم این شهرستان یعنی ابریشم و عقیق شهر بایگ تربت حیدریه و با حضور گردشگران، اهالی فرهنگ و نیز فعالان حوزه مالی ابریشم و معدن به مدت 2 روز در تاریخ 23 و 24 خردادماه در شهر تربت و بخش بایگ برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: از جمله برنامه های این جشنواره تربت گردی شامل بازدید از آثار باستانی و تاریخی و طبیعی از جمله مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر، حمام تاریخی حاجی رئیس و باغ پرندگان از مهمترین برنامه های روز نخست جشنواره خواهد بود.

او اضافه کرد: بازدید از معدن عقیق بایگ، حضور در روستای ملی ابریشم کشی بسک، بازدید از کارگاه های فعال ابریشم کشی، بازدید از معدن گرانیت (به دلیل وجود سنگفرش های طبیعی)، آشنایی با چرخه سنگ تراشی عقیق و ابریشم کشی از برنامه های این جشنواره در روز دوم است.

این مقام مسئول گفت: بازدید از نمایشگاه توانمندی های روستایی بخش بایگ، رالی موتور و ماشینهای قدیمی، اجرای موسیقی سنتی، مراسم رونمایی از مستند سپید پایتخت ایران به همراه سخنرانی فعالان حوزه معدن و ابریشم در کشور از جمله برنامه های اختتامییه این جشنواره خواهد بود.

منبع: میراث آریا

به "نخستین قطار گردشگری مشهد ـ تربت حیدریه راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین قطار گردشگری مشهد ـ تربت حیدریه راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید