فن دایک بهترین بازیکن سال لیگ برتر انگلیس شد

به گزارش وبلاگ ورزشی، تهران- خبرنگاران- ویرجیل فن دایک مدافع تیم لیورپول با کسب اکثریت آراء، عنوان بهترین بازیکن سال لیگ برتر انگلیس را از آن خود کرد.

فن دایک بهترین بازیکن سال لیگ برتر انگلیس شد

به گزارش وبلاگ ورزشی، خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه نوشت: فن دایک برای کسب این جایزه محمد صلاح هم تیمی خود را که در این رای گیری به وی رای داده بود، پشت سر گذاشت.

رحیم استرلینگ ستاره انگلیسی منچسترسیتی که یکی از رقیبان فن دایک در این رای گیری بود، عنوان برترین بازیکن جوان سال اتحادیه فوتبال انگلیس را به خود اختصاص داد.

فن دایک در ژانویه 2018 با قراردادی به ارزش 75 میلیون پوند از ساوتهمپتون راهی لیورپول شد.

مدافع 27 ساله لیورپول، در راستا قرمزها برای پایین کشیدن سیتی از تخت پادشاهی لیگ برتر جزیره همیشه مهره ای ثابت و کلیدی برای تیمش بوده و این در حالی است که یاران استرلینگ هم اکنون با یک امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول صدرنشین لیگ برتر انگلیس هستند.

فن دایک در خط دفاعی به شدت تقویت شده و بهبود یافته لیورپول که تا اینجای فصل 20 کلین شیت را ثبت نموده است، خوش درخشیده و تنها 20 گل دریافت نموده است.

مدافع هلندی لیورپول که پس از جان تری ستاره اسبق چلسی نخستین مدافعی است که پیروز به فتح این عنوان می گردد، گفت: احساس را با کلمات نمی توان بیان نمود، فکر می کنم بزرگ ترین افتخاری که می توان به عنوان یک بازیکن کسب کرد، انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن سال است آن هم از طرف بازیکنانی که هر هفته مقابل شما بازی می نمایند؛ حس خاصی است و بابت این افتخار احساس غرور می کنم.

در این مراسم، ویویانا میِدما بازیکن تیم زنان آرسنال پس از 22 گلی که به برای این تیم به ثمر رساند و توپچی ها را پس از سال 2012 به نخستین عنوان قهرمانی رساند، جایزه بهترین بازیکن سال فوتبال زنان را از آن خود کرد تا به همراه فن دایک زوجی هلندی را در فتح این عنوان تشکیل دهند.

ورزشی**3991**2024

منبع: ایرنا

به "فن دایک بهترین بازیکن سال لیگ برتر انگلیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فن دایک بهترین بازیکن سال لیگ برتر انگلیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید