رویترز: حرکت نفتکش گریس-1 شروع شد

خبرنگار یک رسانه انگلیسی در جبل الطارق از شروع حرکت نفتکش گریس-1 پس از برطرف توقیف آن اطلاع داد.

رویترز: حرکت نفتکش گریس-1 شروع شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرنگار رویترز بعد از ظهر روز آدینه گزارش داد نفتکش ایرانی گریس-1 (آدریان دریا) که روز گذشته با حکم قاضی دادگاه عالی جبل الطارق برطرف توقیف شد، دقایقی پیش به حرکت درآمده و آماده عزیمت به سمت مقصد خود شده است.

خبرنگار رویترز افزایش دود خارج شده از دودکش کشتی گریس-1 را به عنوان نشانه ای از شروع حرکت آن در نظر گرفته است؛ با این حال، اطلاعات درج شده در پایگاه دریانوردی Vesselfinder نشان می دهد که سرعت نفتکش آدریان دریا در لحظه ارسال خبر تنها 0.3 نات (حالتی نزدیک به توقف) است.

تا این لحظه سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران خبر حرکت نفتکش آدریان دریا به سمت مقصدش را به طور رسمی تأیید نکرده است.

نفتکش گریس-1 که امروز آدینه سازمان بنادر و دریانوردی از تغییر نام آن به آدریان دریا اطلاع داد، حدود 40 روز پیش به بهانه بی اساس نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه توسط شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل الطارق توقیف شد.

در پی توقیف نفتکش گریس 1 بعضی منابع خبری مدعی شدند که این نفتکش حامل سلاح بوده است اما دولت محلی منطقه جبل الطارق پس از انجام آنالیز های آزمایشگاهی دقیق تأکید کرد که نفتکش گریس 1 تنها حامل نفت خام بوده است.

دادگاه عالی جبل الطارق ابتدا در روز آدینه 14 تیر حکم توقیف این نفتکش حامل نفت ایران را به مدت 14 روز تمدید کرد و پس از انتها این دوره بار دیگر حکم به تمدید 30روزه توقیف نفتکش گریس 1 داد.

انتها پنجشنبه بیست و چهارم مرداد، دادگاه عالی جبل الطارق با بی اعتنایی به فشارها و درخواست رسمی آمریکا برای تمدید توقیف نفتکش گریس-1 (آدریان دریا) حکم آزادی آن را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رویترز: حرکت نفتکش گریس-1 شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: حرکت نفتکش گریس-1 شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید