راشاتودی: هیچ دلیلی ندارد ایران عامل حادثه حمله به نفتکش ها باشد

به گزارش وبلاگ ورزشی، راشاتودی در گزارشی تاکید نمود هیچ دلیلی وجود ندارد که ایران عامل حادثه اتفاق افتاده برای نفتکش ها در دریای عمان باشد.

راشاتودی: هیچ دلیلی ندارد ایران عامل حادثه حمله به نفتکش ها باشد

به گزارش به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، راشاتودی در گزارشی با استناد به سخنان کارشناسان تاکید نمود هیچ دلیلی وجود ندارد که ایران عامل حادثه اتفاق افتاده برای نفتکش ها در دریای عمان باشد.

بر این اساس، این کارشناسان در گفت وگو با راشاتودی تاکید نمودند این حادثه مشکوک، به جای یاری به ایران به آن آسیب می رساند.

پس از حادثه روز پنجشنبه برای دو نفتکش Front Altair و Kokuka Courageous، ایران 44 خدمه این دو نفتکش را نجات داد. پس از آن مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد ایران در واکنش به تحریم ها این حمله را انجام داده است.

تحلیلگرانی که با راشاتودی صحبت نموده اند این ادعای پمپئو را زیر سوال بردند. ژنرال امجد شعیب کارشناس مسائل دفاعی می گوید: ایران از حمله تانکرهای نفتی هیچ چیزی به دست نمی آورد. چرا ایران باید این کار را انجام دهد؟ آنها هیچ دلیلی برای رفتن به جنگ و تشدید اوضاع ندارند. از سوی دیگر تهران قاطعانه هرگونه دست داشتن در این حادثه را رد نموده است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران این حادثه را بسیار مشکوک توصیف نموده و گفته که شواهد واشنگتن، اتهاماتی است که با هدف تخریب کوشش های دیپلماتیک ایران است. کارشناسان به زمان بندی عجیب این حمله نیز اشاره نموده اند. در حالی که آبه شینزو نخست وزیر ژاپن برای نخستین بار در حال دیدار با رهبر ایران در تهران بود همزمان یکی از نفتکش هایی که متعلق به ژاپن بوده مورد هدف قرار می گیرد. شرکت ژاپنی کوکوکا سانجیو روز آدینه اظهار داشت که تانکر متعلق به این کشور توسط دو شیء پرنده مورد حمله قرار گرفته البته به محموله متانول این کشتی آسیبی وارد نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راشاتودی: هیچ دلیلی ندارد ایران عامل حادثه حمله به نفتکش ها باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راشاتودی: هیچ دلیلی ندارد ایران عامل حادثه حمله به نفتکش ها باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید