خانه و موزه حیرت انگیز پیکاسو

به گزارش وبلاگ ورزشی، این گالری، هزاران بازدیدکننده را به خود جذب می نماید که این رقم بیشتر از هر شهر دیگری در آندلس می باشد. همچنین در شهر راستای به نام راستا پیکاسو وجود دارد که نقاط برجسته مرتبط با زندگی و کار این استاد هنر قرن بیستم را به نمایش می گذارد. زمانی که در این راستا قدم می زنید، اطلاعاتی درباره میراث پابلو پیکاسو کشف خواهید کرد و درباره زندگی وی حقایقی را می آموزید. اگر با تور اسپانیا راهی شهر مالاگا شدید، بازدید از موزه پیکاسو را نباید از دست بدهید.

خانه و موزه حیرت انگیز پیکاسو

سال های اولیه پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو در خانه ای کنار میدان قدیمی شهر مالاگا، یعنی میدان مِرسِد (Merced) چشم به دنیا گگردد. در حال حاضر این خانه متعلق به بنیاد پیکاسو است. این بنیاد برای رشد و توسعه فرهنگ شکل گرفت و اسنادی مرتبط به کار پیکاسو را نگهداری می نماید. در اینجا گالری ای نیز وجود دارد که نمایشگاه هایی موقتی که به نوعی به پیکاسو مرتبط باشند در آن برگزار می گردد. در آرشیو بنیاد، اسناد و مواردی مرتبط به زندگی و کار هنرمند و همچنین هنر معاصر وجود دارند. دارایی های اینجا متشکل از 3500 اثر هنری، به ویژه چاپ و سرامیک است.

ساختمانی که در جوار خانه تولد پیکاسو واقع شده است، جایی است که خانواده اش قبل از ترک به قصد لاکرونیا در سال 1891 به آن نقل مکان کردند. آن ها در خانه شماره 17 در طبقه سوم زندگی می کردند، جایی که پابلوی کوچک طراحی و نقاشی را در زمانی که تنها پسری جوان بود آغاز کرد.

جهت پیکاسو در میدان مرسد توقف می نماید، جایی که او از پنجره خانه اش می توانست به تماشای کبوترهایی بنشیند که بارها در آثارش به تصویر کشیده شدند. کاله گرانادا ما را به سمتی خواهد برد که پدر پیکاسو به دیدار روشنفکران معروف می رفت. امروزه در این قسمت یک داروخانه واقع شده است. با دقایق اندکی پیاده روی از اینجا، به کلیسای سانتیاگو خواهیم رسید، یکی از قدیمی ترین ها در شهر که به سبک باروک ساخته شده است. پدربزرگ و مادربزرگ پیکاسو و همچنین والدینش در کلیسای سانتیاگو ازدواج کردند و او و دو خواهرش نیز در اینجا غسل تعمید داده شدند.

بعد از آن، جهت پیکاسو ما را به موزه قدیمی شهر، مدرسه هنری سن تِلمو، کالج سن رافائل ، کنسرواتوار ماریا کریستینا، دبیرستان گائونا و صد البته میدان گاوبازی لامالاگِتا می برد. این میدان گاوبازی جایی است که پیکاسو برای اولین بار شاهد نمایش هیجان انگیز گاو و گاو باز بود. مطمئن باشید که از هر گوشه و کنار این جهت لذت خواهید برد!

خانه پیکاسو مالاگا

عمارت بوئِنا ویستا، ساختمانی قرن شانزدهمی است که موزه پیکاسو در آن واقع شده و دروازه ای ایده آل برای ورود به دنیای هنرمند محسوب می گردد. مجموعه دائمی موزه شامل نقاشی ها و مجسمه های او شده و اتاق هایی نیز وجود دارند که میزبان نمایشگاه های موقتی اند. برپایی موزه ای وقف آثار پرکارترین هنرمند زاده مالاگا برخاسته از آرزوی هنرمند برای نگهداری بعضی از آثارش در شهر محل تولد و زندگی سال های اولیه اش بود. آثار اهدایی این موزه توسط کریستین (دخترخوانده اش که 133 اثر را اهدا کرد) و برنارد پیکاسو (نوه اش که 22 اثر اهدا نمود) به موزه هدیه شدند. آنها همگی آثاری بودند که توسط هنرمند به خانواده اش اهدا شده و یا برای خودش نگه داشته بود. در تمامی این آثار می توان نوآوری های تکنیکی، تنوع سبک، مدیوم و مواد استفاده شده توسط این نابغه هنری عصر مدرن را مشاهده کرد.

منبع: گردشبان

به "خانه و موزه حیرت انگیز پیکاسو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه و موزه حیرت انگیز پیکاسو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید