ثبت نام 58 داوطلب از حوزه انتخابیه میانه برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی

به گزارش وبلاگ ورزشی، خبرنگاران/آذربایجان شرقی دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: در مهلت هفت روزه ثبت نام داوطلبان حوزه انتخابیه میانه برای شرکت در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، 58 نفر به صورت قطعی ثبتنام کرده اند. البته چند نفری هم به صورت مقدماتی ثبتنام کرده اند که در صورت قطعی شدن، به این تعداد اضافه خواهد شد.

ثبت نام 58 داوطلب از حوزه انتخابیه میانه برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی

مرتضی محمدزاده در گفت وگوی خبری در این خصوص، اضافه کرد: در ادامه فرایند انتخابات، ما وارد بررسی صلاحیت داوطلبان می شویم که در این راستا و در سرانجام هر روز از ثبت نام، معمولا اسامی داوطلبان به مراکز چهارگانه اعلام شده و بعد از سرانجام مهلت پنج روزه نتایج بررسی های هیئت های اجرایی اعلام خواهد شد.

به گزارش وبلاگ ورزشی، وی اضافه کرد: پس از این اقدام، در طی چهار مرحله به شکایت و صلاحیت داوطلبان رسیدگی خواهد شد که در مرحله اول، هیئت اجرایی شهرستان با 10 روز مهلت باید نظر خود را اعلام کند و سپس اسامی در اختیار هیئت نظارت استان قرار می گیرد که طی 10 روز باید اقدام به بررسی کند.

وی ادامه داد: در مرحله سوم از بررسی صلاحیت ها و شکایات داوطلبان، شورای نگهبان یک مهلت 20 روزه خواهد داشت تا به ادعای داوطلبان ردصلاحیت شده رسیدگی کند و در نهایت نیز یک مهلت هفت روزه ای توسط قانون گذار تعیین شده تا اگر داوطلبی در یکی از مراحل ابتدایی تایید شود اما شورای نگهبان آن را رد کند، اقدام به بررسی موضوع کند.

محمدزاده متذکر شد: اسامی قطعی داوطلبان تایید صلاحیت شده در تاریخ 19 خردادماه دقیقا 9 روز مانده به انتخابات، طی یک آگهی رسمی منتظر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در دور اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مهدی اسماعیلی با کسب اکثریت آرا، به عنوان نماینده اول حوزه انتخابیه میانه به مجلس راه یافت و انتخاب نماینده دوم این حوزه به انتخابات میان دوره ای رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ثبت نام 58 داوطلب از حوزه انتخابیه میانه برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 58 داوطلب از حوزه انتخابیه میانه برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید