ایجاد بانک اطلاعاتی پهپادهای غیرنظامی

به گزارش وبلاگ ورزشی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با تهیه دستورالعمل عملیاتی وسایل پرنده بدون سرنشین کنترل از راه دور به دنبال تحقق اهدافی چون نظارت بر فعالیت پروازی پهپادها با کاربرد غیرنظامی و توسعه زیرساخت های مناسب برای استفاده از مزایای بکارگیری پهپادهای غیرنظامی است.

ایجاد بانک اطلاعاتی پهپادهای غیرنظامی

همچنین ارتقا ایمنی کلیه پروازها در فضای کشور، ساماندهی عملیات پرواز پهپادهای غیرنظامی به منظور پیشگیری از بروز سوانح احتمالی و ایجاد مخاطرات امنیتی و ایجاد بانک اطلاعاتی پهپادهای غیرنظامی در کشور از دیگر اهداف این طرح است.

دامنه کاربرد این شیوه نامه در خصوص فعالیت پهپادها برای پهپادهای عمومی، آموزشی، تفریحی و سرگرمی و خدماتی اجرایی می شود.

این پهپادها در حوزه های مختلفی چون پایش عبور و مرور زمینی و دریایی، مقابله با آتش سوزی، تجسس، نجات و امدادرسانی، پایش شرایط جوی و آب و هوا، پایش اقدامات مرتبط با بلایای طبیعی زلزله، سیل، آتش سوزی، طوفان و غیره، حفاظت از محیط زیست و خدمات کشاورزی کاربرد دارند.

زمین شناسی و اکتشاف معدن، فیلمبرداری، عکسبرداری و نقشه برداری، پایش خطوط آب و برق و گاز، فعالیت های علمی و تحقیقاتی، حمل بار و پست و دیگر خدمات تفریحی، گردشگری، ورزشی مورد تأیید سازمان تحقیقاتی از دیگر کاربردهای این پهپادهای غیرنظامی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایجاد بانک اطلاعاتی پهپادهای غیرنظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد بانک اطلاعاتی پهپادهای غیرنظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید