الزام مکانیزه کردن مرزهای سه گانه زمینی، دریایی و ریلی آستارا

به گزارش وبلاگ ورزشی، خبرنگاران/گیلان فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: مکانیزه کردن مرزهای سه گانه زمینی، دریایی و ریلی شهرستان مرزی بندر آستارا از الزامات است.

الزام مکانیزه کردن مرزهای سه گانه زمینی، دریایی و ریلی آستارا

عباس صابر، در جلسه کمیته هماهنگی مرز آستارا که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در پایانه مرز زمینی این شهرستان برگزار گردید، اظهار کرد: آستارا به جهت داشتن سه پایانه مرز زمینی، دریایی و ریلی، یکی از مهمترین مناطق مالی کشور است.

وی با بیان اینکه آستارا محدودیت های بسیاری را از لحاظ اراضی سرزمینی دارد، ادامه داد: این زیرساخت های حمل و نقل در سه مرز مذکور، در اراضی یک شهرستان کوچک نیز وجود دارد که سبب بروز مسائلی برای شهر و شهروندان شده است.

وی با اشاره به اینکه مکانیزه کردن زیرساخت های مرزهای سه گانه آستارا باید در دستور کار قرار گیرد، اضافه نمود: کنترل آنها به لحاظ فیزیکی مشکل است.

صابر با بیان اینکه مشکل امروزه ترافیکی کامیون های تزانزیتی از مسائل اساسی مردم شهرستان است، گفت: دلیل این اتفاق این می باشد که مرزهای سه گانه آستارا دقیقا در داخل حریم شهری واقع شده است.

وی اضافه نمود: در ایامی که صادرات کشور از این مرز بیشتر می گردد، مردم آستارا بیشتر این مسائل را لمس می نمایند.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه بالغ بر 80 درصد صادرات استان گیلان از مرز آستارا انجام می گردد، توضیح داد: این رقم بسیار قابل توجه است که تنها مرز زمینی قابل استفاده برای صادرات استان های گلستان، مازندان و گیلان است.

وی با تأکید بر قدمت بیش از یکصد سال فعالیت گمرک آستارا، یادآور شد: تأسیسات موجود در حد و اندازه میزان صادارت، واردت و ترانزیت از این مرز نمی باشد.

به گزارش وبلاگ ورزشی، در جریان این سفر، معاون وزیر راه و هیأت همراه از زیرساخت های مرزهای زمینی، دریای و ریلی این شهرستان بازدید به عمل آوردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "الزام مکانیزه کردن مرزهای سه گانه زمینی، دریایی و ریلی آستارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام مکانیزه کردن مرزهای سه گانه زمینی، دریایی و ریلی آستارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید